عکس جاهای دیدنی اصفهان با توضیح

مکان های دیدنی اصفهان در شب

یک گزاره سابق فارسی موجود است که می گوید , ( اصفهان نسب عالم ( , که بدان مفهوم است که اصفهان نیمی از دنیا است . در مهاجرت بیشمار اینجانب به این شهر باشکوه در جمهوری اسلامی ایران مرکزی , من آرام آرام از لایه های آن پرده برداشتم تا این ضرب المثل قافیه را بهتر فهم کنم . کاخ ها , مساجد , پل ها و باغات را کاوش کردم و بعداً به کاوش دیگری پرداختم . بعداز تمام ساعاتی که برای کشف شهر انجام دادم , کمابیش می‌توانم لیستی از کارهایی که باید در شهر اصفهان صورت پذیرد را نادر و بیش جامع - اگر چه نیز جامع و قصه نکردم .

اینجا می رویم :

جاهای دیدنی اطراف اصفهان در زمستان

1 . پریشانی در همه اطراف عرصه نقش جهان

کارهایی که باید در اصفهان انجام شود

کاشی های پیچیده ای که نمای بیرونی مسجد فرمان روا را تزئین می نماید .

نشست گونه های جلوی مسجد روحانی لوفت الله .

یک فضای عمومی عظیم در مرکز اصفهان , میدان نقش جهان , که با نام عرصه امام نیز شناخته می شود , نمونه ای عالی از سنگهای معماری است که در زمان امپراطوری صفوی تاسیس شده است . گردشگران در‌این میراث جهانی یونسکو گرد هم می آیند تا آن را با چشمان خویش ببینند تا قبل از زوم کردن آن به جاذبه هایی که هر طرف این عرصه را پیموده است : مسجد روضه خوان لطف الله , کاخ علی قاپو , مسجد فرمان روا و دروازه قیصاری که وسیع ترین پرتال برای آن است بازار اصفهان . وقت خود را برای تماشا از هرکدام از این جاذبه ها صرف کرده و تاریخچه را که در پشت آن جای دارد , بلعید .

imageجاهای دیدنی اطراف اصفهان در زمستان

2 . نفس بکشید و یک پیک نیک در میدان بخرید

کارهایی که می بایست در اصفهان صورت بپذیرد

کالسکه های اسب کشیده شده و به دور خود را بدور مربع می چرخانند .

اشخاص محلی که از یک پیک نیک روی چمن لذت می برند .

از عرصه نقش عالم شتاب و خارج نکنید . در ازای , احوال را آرام نمایید و یک صندلی در چمنزارهای چمن زنی داشته باشید که در آن مکانهایی را پیدا خواهید کرد که با دوستان خوب یا خانواده خویش پیک نیک بزنند . صداهای خنده و خردسال ها را می شنوید , و صدای زوزه واگن های صریح اسب که گردشگران را در اطراف میدان می بینید , خواهید شنید .

نقاط دیدنی اصفهان در شب

3 . به خرید در بازار تعالی اصفهان بروید

رنگ های درون یک دکان گلیم در بازار .

مناظر هنگام رویه رفتن در بازار .

به دور میدان نقشaq جهان تکان کنید و از طریق بازار و آنگاه از دروازه Qeysarie , به لابیرنت که وسیع بازار بزرگ اصفهان است ناپدید گردید . در تحت سقف ها و گنبدهای طاق آن , صنعت های دستی , گلیم , ادویه جات ترشی جات , جامه و موردها دیگر را پیدا خواهید کرد . این بازار پوشیده , که در ابتدا در قرن یازدهم ایجاد شده است , تمام راه را در سوی مسجد جامع کشیده است .

مناطق دیدنی اصفهان در پاییزimage

4 - در مسجد جامع قدم بزنید

حیاط مسجد جامع .

طرح لانه زنبوری مثل سقف خمیده .

در هنگام بازدید از مسجد جامع , شم گام زدن در زمان مجال را داشتم - و کاملاً به صدق , به‌این استدلال که این مسجد از قرن هشتم تا آخر قرن بیستم در گیر تغییرات تدریجی شد . با دقت به ماهیت تشکیل داد آن , با اضافات و تجدید بنا در سراسر سلسله های متعدد , این مسجد در http://safarb.com مناطق گوناگون دارنده سبک های متنوعی است . سود این یک سود گیری اختصاصی از معماری کشور ایران در تحت یک سقف است - یا این که خوب تر , تحت چهار ( ایوان ( ( تالارهای نماز ) .

مکان های دیدنی شهر اصفهان با آدرس

5 . پاپ به وسیله مجلسی بقاع

زنان چادر چادری که بقاع را لمس می کنند .

در شمال غربی مسجد جامع آرامگاه مجلسی , حرم ای اختصاص داده شده به محمدباقر مجلسی , شیخ مشهور و تأثیرگذار مذهب دوازده شیعه در عصر صفویه . وی بخش اعظم به حافظه تألیف دائرopالمعارف احادیث دارای اسم و رسم است ( سابقه جزئیات معاش فرستاده اسلام محمد و دوازده امام ) که بالغ بر 110 جلد کتاب است . در مشاهده اینجانب بعد از ظهر آدینه , مقبره مملو از زنان چادری بود که بعضا روی زمین نشسته بودند و متون مذهبی می خواندند و عده ای دیگر پیرامون مقبره بودند تا دست خویش را روی آن بگذارند .